do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Masz pytanie? Zadzwoń teraz!
DZIAŁ FOTELIKÓW I WÓZKÓW:
Kategorie blog
Chmura tagów
Jak fotelik samochodowy zapewnia dziecku bezpieczeństwo? 0
Jak fotelik samochodowy zapewnia dziecku bezpieczeństwo?

Podróżowanie samochodem to komfort, niezależność i oszczędność czasu. Ale to również obowiązki i odpowiedzialność za bezpieczeństwo pasażerów. Również tych najmłodszych, którymi są dzieci o wzroście poniżej 150 cm. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, dzieci poniżej 150 cm muszą być przewożone w specjalnych fotelikach. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ fotele, kanapy, zagłówki i pasy bezpieczeństwa w samochodach przystosowane są do transportu osób wyższych. Tym samym nie zapewniają odpowiedniego bezpieczeństwa dzieciom, uniemożliwiając prawidłowe zapięcie pasów lub nie chroniąc ich głowy zagłówkiem. Wszystkie te zadania przejmuje fotelik samochodowy.

Maxi-Cosi Rodi Fix Air Protect ma regulowane oparcia - na wysokość i szerokość

Jaki fotelik samochodowy wybrać?

Spośród wielu dostępnych fotelików samochodowych, należy wybierać te, które są dostosowane do wagi i wzrostu dziecka. Fotelik samochodowy Maxi-Cosi Rodi Fix Air Protect jest jednym z najbardziej uniwersalnych w swojej grupie. Został przewidziany dla dzieci o wadze od 15 do 36 kg. Tym samym może być stosowany dla dzieci w wieku od ok. 3,5 do 12 lat. Tak duży zakres wieku pozwala na jego wielokrotne użytkowanie przez kilkoro dzieci, oszczędzając nam wydatków w przyszłości.

Konstrukcja fotelika Maxi-Cosi Rodi Fix Air Protect

Oczywiście, aby fotelik samochodowy mógł być używany przez tak długi czas, musi zostać wykonany z odpowiednich materiałów. Tak jest w przypadku prezentowanego modelu. Wygodne użytkowanie fotelika zapewnia system mocowania Isofix, które est obecne w niemal wszystkich samochodach osobowych. Dla ułatwienia instalacji fotelika, producent zadbał o czytelne oznaczenie ścieżki prowadzenia pasów bezpieczeństwa, ograniczając ryzyko pomyłki i przyśpieszając czas całej operacji. Porównując wygląd tego fotelika z innymi, na pewno zauważymy kilka ważnych różnic. Przede wszystkim Maxi-Cosi Rodi Fix Air Protect posiada oparcie z regulacją wysokości. Jest to bardzo istotnym elementem, wpływającym na zwiększenie bezpieczeństwa dziecka. Wraz z jego wiekiem, możemy stopniowo podwyższać oparcie, zapewniając pełną ochronę głowie, szyi i górnemu odcinkowi kręgosłupa. Dodatkowo, dziecko jest chronione z dwóch stron, specjalnym systemem SPS. Dzięki temu nawet podczas bocznego uderzenia, dziecko ma zapewnioną najlepszą możliwą ochronę.

Nie trzeba się bać jasnego koloru obicia. Jest ono zdejmowane i można go prać w pralce.

Wygodne podróżowanie na foteliku

Wielu rodziców martwi się o to, czy ich dziecku będzie wygodnie podróżowało się w foteliku samochodowym. Jest to istotne podczas długich, wakacyjnych podróży. Wybierając model Maxi-Cosi Rodi Fix Air Protect nie trzeba się o to martwić. Fotelik może być ustawiony w pozycji do siedzenia lub spania – zmiana ustawień jest szybka i łatwa. Równie szybkie jest zapięcie pasów bezpieczeństwa dziecku. Dziecko tę czynność może wykonać również samodzielnie.

Fotelik można zakupić w jednym z kilkunastu modnych kolorów
Fotelik samochodowy Maxi-Cosi Rodi Fix Air Protect dostępny jest w bardzo dużej gamie kolorów obić. Samo obicie tapicerskie jest zdejmowalne, dzięki czemu bardzo łatwo utrzymać go w czystości, piorąc w pralce, susząc i ponownie zakładając. Fotelik dysponuje wszystkimi wymaganymi atestami i certyfikatami bezpieczeństwa, a miejscem jego produkcji jest Europa.

Jeśli spodobał się Państwu ten fotelik lub chcą poznać pozostałe modele, zapraszamy do naszego sklepu: zobacz wszystkie foteliki samochodowe.

Komentarze do wpisu (0)

MADAR 2017 | All rights reserved

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl