Kolejna edycja Targów Artykułów Dziecięcych MADARBABY w Ujrzanowie za nami! W dniach 10-11 kwietnia nasza hurtownia stała się najważniejszym punktem na mapie regionu dla wszystkich, którzy przygotowują się do roli rodzica lub chcą zapewnić swoim dzieciom to, co najlepsze. Jako specjaliści od lat wspierający Was w kompletowaniu wyprawek, przygotowaliśmy szczegółowe podsumowanie tego, co działo się podczas tych intensywnych dwóch dni.
Wybór artykułów dla niemowląt to dziś nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim bezpieczeństwa, ergonomii i innowacyjnych technologii. Podczas tegorocznych targów skupiliśmy się na tym, by pokazać Wam produkty, które realnie ułatwiają życie i dbają o prawidłowy rozwój maluchów.
Bezpieczeństwo w podróży: Dlaczego fotelik Avionaut Pixel zdominował rozmowy?
Bezpieczeństwo to temat rzeka, ale na naszych targach nabrał on bardzo konkretnych kształtów. Współpraca z ekipą Bezpieczny Maluch oraz pokazy na symulatorze zderzeń uzmysłowiły wielu rodzicom, jak kluczowy jest wybór odpowiedniego urządzenia przytrzymującego.
Niekwestionowanym liderem w kategorii "Pierwszy fotelik" był Avionaut Pixel. Rodzice byli pod wrażeniem jego niesamowitej lekkości – waży on zaledwie 2,5 kg, co czyni go najlżejszym fotelikiem na rynku. Jednak jako eksperci podkreślamy jego merytoryczną przewagę: zastosowanie innowacyjnego materiału EPP oraz unikalnej wkładki PIXEL. Wkładka ta zapewnia prawidłowe ułożenie miednicy, tułowia i głowy dziecka w linii prostej, co nie tylko poprawia komfort oddychania, ale i ogranicza cofanie się treści żołądkowej do przełyku.
Obok polskiej marki Avionaut, ogromnym zainteresowaniem cieszyły się stoiska światowych gigantów:
-
Britax Römer: Rodzice docenili tę markę za rygorystyczne podejście do testów zderzeniowych i solidność wykonania, szczególnie w modelach z serii Dualfix.
-
Cybex: Tutaj design spotkał się z najwyższą technologią. Systemy ochrony bocznej (L.S.P.) oraz lifestylowy wygląd wózków i fotelików tej marki przyciągały tłumy szukające nowoczesności bez kompromisów.

Zdrowy sen dziecka: Łóżeczko KRZYŚ i dobór odpowiedniego materaca
Sypialnia malucha to miejsce, gdzie spędza on większość pierwszej fazy swojego życia. Dlatego tak duży nacisk położyliśmy na strefę snu.
Najczęściej wybieranym modelem podczas targów było łóżeczko KRZYŚ od firmy Skrzat. Dlaczego ten klasyk wciąż wygrywa z nowoczesnymi formami? Odpowiedź jest prosta: solidne drewno sosnowe, bezpieczne, nietoksyczne lakiery i wyjątkowa trwałość. Łóżeczko Krzyś to synonim stabilności, której szukają rodzice, chcąc zapewnić dziecku bezpieczny azyl.
Podczas prezentacji przypominaliśmy jednak, że łóżeczko to tylko połowa sukcesu – sercem zdrowego snu jest materac. Na targach poświęciliśmy wiele miejsca merytorycznemu doradztwu w tym zakresie:
-
Tłumaczyliśmy różnice między materacami piankowymi, lateksowymi a modelami typu kokos-gryka.
-
Zwracaliśmy uwagę na cyrkulację powietrza (kanały wentylacyjne) oraz twardość, która musi wspierać kręgosłup dziecka, a nie pozwalać mu na "zapadanie się".
-
Podkreślaliśmy rolę certyfikatów (np. Oeko-Tex Standard 100), które gwarantują brak szkodliwych substancji w tkaninach.
Wózki na każdy teren: Espiro i Roan
Wybór wózka to jedna z najbardziej ekscytujących, ale i trudnych decyzji.
Marka Espiro zaprezentowała nowości, które idealnie trafiają w potrzeby miejskich rodziców – wózki są kompaktowe, łatwe w składaniu i posiadają świetną amortyzację. Z kolei Roan to propozycja dla osób ceniących klasyczną, miękką amortyzację wahaczową i duże, przestronne gondole. To wózki, które "płyną" po nierównościach, co jest kluczowe podczas długich spacerów po trudniejszym terenie.
Codzienna pielęgnacja i karmienie: Świat Canpol Babies
Nie zapomnieliśmy o detalach, które budują codzienność. Stoisko Canpol Babies pękało w szwach od nowości z zakresu laktacji, karmienia butelką i higieny. Eksperci marki tłumaczyli, jak dobrać smoczek, który nie zaburza odruchu ssania, oraz jakie akcesoria są niezbędne w pierwszych tygodniach życia noworodka. To właśnie te drobne elementy, wybrane z głową, sprawiają, że początki rodzicielstwa są mniej stresujące.
Zdrowie od podstaw: Dlaczego badanie podoskopem było hitem targów?
Wielu rodziców przyjechało do Ujrzanowa z myślą o zakupie wózka czy łóżeczka, ale to stoisko z badaniem podoskopowym okazało się jednym z najważniejszych punktów programu. Dlaczego? Bo jako specjaliści wiemy, że zdrowy rozwój dziecka zaczyna się dosłownie od stóp, a profilaktyka jest znacznie prostsza niż późniejsza rehabilitacja.
Na czym polega badanie podoskopem?
Dla maluchów była to świetna zabawa – wejście na podświetlaną, szklaną platformę wyglądało niemal jak wejście na pokład statku kosmicznego. Jednak dla specjalistów obecnych na targach, obraz odbity w lustrze podoskopu dostarczał kluczowych informacji o zdrowiu dziecka.
Badanie pozwala na:
-
Ocenę kształtu stopy: Czy mamy do czynienia z płaskostopiem, czy łuk stopy wysklepia się prawidłowo?
-
Analizę miejsc nacisku: Podoskop pokazuje, jak dziecko rozkłada ciężar ciała – czy nie obciąża nadmiernie pięt lub wewnętrznych krawędzi stóp.
-
Wczesne wykrycie wad postawy: Koślawość kolan czy pięt często ma swój początek właśnie w nieprawidłowym ustawieniu stóp.
Profilaktyka, która uspokaja rodziców
Podczas targów rodzice mogli na bieżąco skonsultować wyniki badania. W dobie miękkich dywanów i twardych podłóg w naszych domach, stopy dzieci nie zawsze mają idealne warunki do rozwoju. Na stoisku tłumaczyliśmy, jak ważne jest pozwolenie dziecku na chodzenie boso po różnorodnych powierzchniach oraz jak dobierać pierwsze obuwie.
Merytoryczne wskazówki dotyczące profilaktyki stóp idealnie uzupełniały naszą ofertę obuwia (m.in. marki Befado), które projektowane jest z myślą o fizjologicznych potrzebach rozwijającej się stopy. Dzięki badaniu podoskopem wielu rodziców opuściło targi nie tylko z nowymi zakupami, ale przede wszystkim ze spokojną głową i konkretną wiedzą, jak dbać o postawę swojej pociechy od najmłodszych lat.
Podsumowanie: Wiedza, której nie znajdziesz w internecie
Targi to nie tylko zakupy z rabatem . To przede wszystkim spotkania.
Dziękujemy, że byliście z nami w Siedlcach! Choć wydarzenie dobiegło końca, wszystkie prezentowane marki: BEBETTO, Chicco, ROAN, RECARO, Britax, Cybex, Espiro, Avionaut, EEVI, MimiNu, Ankras, Tapi, Maxi-Cosi, 4Baby, Adamex, Hooka, Avent, Bobas, Befado, YoClub, Bezpieczny Maluch, Babyono, Suavinex, Skrzat, BabyMatex, Canpol Babies, Lean Toys oraz Kriosonik czekają na Was w stałej ofercie hurtowni MADAR.
Zostańmy w kontakcie! Jeśli macie pytania o materace, łóżeczko Krzyś lub chcecie przymierzyć foteliki do swojego samochodu – zapraszamy do Ujrzanowa 282C.
